Filmski večer: Dokler morje ne postane modro

Konfucijev inštitut Ljubljana vsako leto v mesecu maju tradicionalno organizira Dneve kitajske kulture na različnih lokacijah po Ljubljani. Eden osrednjih letošnjih dogodkov bo filmski večer v Kinoteki.

Filmski večer

Filmski večer bo potekal v petek, 6. maja, ob 17.30 v Slovenski kinoteki na Miklošičevi 28, Ljubljana. Predvajal se bo dokumentarec z naslovom Dokler morje ne postane modro.

Dokler morje ne postane modro

Naslov v izvirniku: 一直游到海水变蓝 [Yi zhi you dao hai shui bian lan]

Jia Zhang-ke je v svojem domačem kraju Fenyang v provinci Shanxi posnel številne filme. Zaradi močne gospodarske vloge in globoko ukoreninjene tradicije ima regija posebno zgodovino. Mnogi pisatelji so tamkajšnje ruralno življenje vzeli za snov svojih pesmi, zgodb in romanov. V filmu trije priznani pisatelji, Jia Pingwa, Yu Hua in Liang Hong, ki pripadajo trem različnim generacijam, opisujejo lastna doživetja in njihov vpliv na svoje delo v urbanizirani Kitajski, povsem spremenjeni zaradi kulturne revolucije, ekonomske reforme in modernizacije.

Projekciji filma bo sledil pogovor.

Vstopnice

Vstop je brezplačen. Vstopnice si zagotovite s prijavo na dogodek na tej povezavi.