CI Business Talk: Income and Wealth Distribution in China

22. 04. 2022
CI Business Talk: Income and Wealth Distribution in China

INCOME AND WEALTH DISTRIBUTION IN CHINA: The Role of Progressive taxation

Drugo predavanje v seriji CI Business Talk je potekalo 22. aprila. Posnetek predavanja je dostopen na KI Ljubljana YouTube kanalu.

V četrtek, 21. aprila 2022, smo na Konfucijevem inštitutu Ljubljana gostili g. Alberta Gabrieleja, neodvisnega raziskovalca in svetovalca. Predstavil nam je razdelitev dohodka in premoženja v Ljudski republiki Kitajski ter vlogo progresivne obdavčitve.

Na drugem predavanju v sklopu CI Business Talk smo spoznali naslednje teme: polarizacijo Kitajske, neenakosti in vključujočo gospodarsko rast, trenutne trende in vpliv COVID-19, ukrepe za blaginjo in proti polarizaciji, progresivno obdavčitev, davek na nepremičnine in še veliko več.

Če se predavanja niste udeležili, vas pa te teme zanimajo, si lahko posnetek predavanja ogledate tukaj.