Dan jezikov na osnovni šoli Oskarja Kovačiča

11. 05. 2023
Dan jezikov na osnovni šoli Oskarja Kovačiča
V četrtek, 4. Maja 2023 je ekipa iz Konfucijevega inštituta Ljubljana obiskala osnovno šolo Oskarja Kovačiča, kjer smo v okviru projekta Dan jezikov predstavili osnove kitajskega jezika in kaligrafije.

Za začetek je ekipa Konfucijevega inštituta učencem predstavila pismenke, njihove značilnosti in posebnosti. Vse skupaj smo popestrili z igrami in zanimivimi dejstvi o kitajščini, ki so pritegnile pozornost poslušalcev.
S svojo predstavitvijo je nadaljeval učitelj Zhang Bo, ki je za učence pripravil uro kaligrafije.
Najprej je pokazal nekaj osnovnih kitajskih pismenk, kot so znaki za številke, sonce in luno.

Ko so si jih učenci dobro zapomnili, so s pomočjo spodbudnih besed in nasvetov učitelja začeli s pisanjem pismenk s črnilom na rižev papir.

Učenci so izkušnjo ocenili kot pozitivno, na Konfucijevem inštitutu Ljubljana pa se veselimo podobnih dogodkov tudi v prihodnosti.