Festival zmajevih čonov

24. 06. 2021
Festival zmajevih čonov
V soboto, 19. junija smo pod Prulskim mostom praznovali Festival zmajevih čolnov. Dogodek, ki se tradicionalno odvijal na reki Ljubljanici sta organizirala Konfucijev inštitut Ljubljana in Kajak Kanu klub Ljubljana.

Letošnji festival se je zaradi epidemioloških ukrepov nekoliko razlikoval od prejšnjih, saj pod Prulskim mostom tokrat ni bilo aktivnosti za otroke in stojnic s kitajsko kuhinjo. Ne glede na to je tekmovanje v veslanju v zmajevih čolnih, ki je pravzaprav osrednji dogodek tega festivala, pustilo navijače na trnih do finalnega starta.

Tekmovanja se je udeležilo pet ekip. Tretje mesto je zasedla ekipa SŽ Olimpija. Prvo mesto je zasedla ekipa CŠOD Štrk, ki je drugouvrščeno ekipo Moste premagala le za nekaj tisočink.

Vsem ekipam iskrene čestitke.