Filmski večer: Dokler morje ne postane modro

10. 05. 2022
Filmski večer: Dokler morje ne postane modro
V sklopu meseca kitajske kulture je Konfucijev inštitut ljubljana organiziral filmski večer Dokler morje ne postane modro.

V sklopu meseca kitajske kulture smo v petek, 6. 5., ob 17.30 organizirali filmski večer v Slovenski kinoteki.

Pred filmom se je mag. Danijela Voljč, direktorica Konfucijevega inštituta Ljubljana, z g. Ji Rongqiangom, podjetnikom in lastnikom restavracij Chang, pogovarjala o njegovem otroštvu, življenju na kitajskem podeželju ter o zgodbi kako je zapustil kitajsko. Povedal je, da smo si Slovenci in Kitajci najbolj podobni v tem, da dajemo družini osrednji pomen. V pogovoru sta se dotaknila tematik, ki so tudi rdeča nit dokumentarca.

Dokler morje ne postane modro je dokumentarec znanega režiserja Jia Zhangkeja. Jia Zhangke je v ospredje postavil tri priznane pisatelje, ki pripadajo trem različnim generacijam in skozi njihovo opisovanje v dokumentarcu spoznamo vpliv urbanizacije, kulturne revolucije, reform na njihovo ustvarjanje.

Vstop je bil brezplačen.

Aktualni dogodki