Gala večerja Slovensko kitajskega poslovnega sveta

22. 12. 2022
Gala večerja Slovensko kitajskega poslovnega sveta
Konfucijev inštitut Ljubljana se je v torek, 13. decembra 2022, udeležil gala večerje članov in partnerjev Slovensko kitajskega poslovnega sveta na Bledu.

V torek, 13. decembra 2022, smo uspešno izvedli letno gala večerjo članov in partnerjev Slovensko kitajskega poslovnega sveta na Bledu. Z večerjo smo obeležili 30-letnico vzpostavitve diplomatskih odnosov med Slovenijo in Kitajsko, ter se ob tej priložnosti tudi zazrli v prihodnost sodelovanja med obema državama, še posebej na področju poslovanja in inovacij.

Večerjo je spremljal tudi bogat kulturni program, ki je združil posebnosti slovenske in kitajske kulture: za srčen uvod v dogodek je poskrbel Levji ples, tradicionalni kitajski ples, pri katerem plesalci v kostumu leva posnemajo njegove gibe, kot tudi ženski pevski zbor Konfucijeve učilnice Celje in Gimnazije Celje-Center, ki je zbranim pripravil najlepši izbor kitajskih, slovenskih in angleških pesmi.