Izpit HSK

09. 04. 2019
Izpit HSK

Prvi HSK test v prostorih Ekonomske fakultete

Konfucijev inštitut Ljubljana je v soboto, 23. marca 2019, uspešno izvedel prvi HSK test v prostorih Ekonomske fakultete.

HSK test je standardizirani mednarodni test za preverjanje znanja kitajskega jezika govorcev, ki jim kitajščina ni prvi oz. materni jezik. HSK test ima 6 različnih nivojev in je priznano dokazilo znanja kitajskega jezika, ki se ga lahko uporabi pri iskanju zaposlitve, prijavi na študij itd. HSK certifikat je tudi pogoj za pridobitev Konfucijeve štipendije za študij na Kitajskem.

Kot edini HSK test center v Sloveniji, bo Konfucijev inštitut na Ekonomski fakulteti v Ljubljani še naprej zagotavljal študentom opravljanje HSK izpitov. V tem letu bo študentom ponujen tudi spletni test HSK, ter HSKK test.