Študijske skupine

27. 12. 2021
Študijske skupine

Študijske skupine in praznovanje zimskega solsticija

21. decembra 2021 se je ob 19. uri na Zoomu začelo spletno druženje CI Ljubljana Study groups. Druženje je potekalo v duhu praznovanja zimskega solsticija.

Zimski solsticij je eden od 24 sončnih obdobij na Kitajskem, ki sovpada z Božično-novoletnimi prazniki.

Na dogodku so bili študentom predstavljeni začetki praznovanja zimskega solsticija in povezani ljudski običaji. Vzdušje celotnega dogodka je bilo živahno in razburljivo.

Zimski solsticij je najkrajši dan v letu, znan tudi kot praznik Dongzhi ali praznik zime. Kot tradicionalni kitajski festival uteleša kulturne značilnosti astronomije, geografije in petih elementov. Dogodek se je začel s krajšim filmom, ki je v celoti prikazal kulturo zimskega solsticija in tečajnikom omogočil nadaljnje razumevanje kitajske kulture. Organiziran je bil tudi kviz, kjer so tečajniki aktivno sodelovali in pokazali svoje sposobnosti svojega izjemnega kitajskega jezika. Trije zmagovalci so prejeli praktične nagrade KI Ljubljana.

Hvala vsem za udeležbo. Se vidimo v naslednjem semestru!