Tekmovanje Kitajski most za študente 2020

24. 06. 2020
Tekmovanje Kitajski most za študente 2020
V soboto, 13. junija 2020 je že sedmič v Sloveniji potekalo tekmovanje študentov v govorništvu kitajskega jezika Kitajski most (Chinese Bridge). Tema letošnjega tekmovanja, ki ga je izvedel Inštitut Konfucij na ljubljanski univerzi, je bila “En svet”.

Tekmovanje Kitajski most je sestavljeno iz treh delov: individualni govor, talent show in preizkus znanja. V uvodnem govoru so tekmovalci imeli možnost izražati svoja mnenja in kazati znanje kitajščine. Zadnji del tekmovanja »pokaži kaj znaš« je bil letos zelo poseben. Študenti so se najbolj izkazali s glasbo – petjem in igranjem na inštrumente.

Zmagovalec letošnjega tekmovanja je Jure, drugo in tretje mesto sta pa osvojila Miha in Blaž. Čestitamo vsem!