Mednarodna štipendija za učitelje kitajskega jezika

Zaradi povečanega povpraševanja po učiteljih kitajskega jezika ter želje po širjenju le-tega v tuje države, bo OLEC (Center for Language Education and Cooperation) še naprej nudil mednarodne štipendije, prej znane kot Konfucijeve štipendije.

Na voljo so štipendije za:

a) študente dodiplomskih programov
b) študente magistrskih programov
c) študente doktorskih programov
d) eno akademsko leto
e) en semester
f) štiri tedne
g) virtualne študijske programe

Več informacij najdete tukaj.
Kandidati se lahko prijavijo tukaj od 1. Marca 2023 dalje.

Rok za prijavo se spreminja glede na datum vpisa in program, na katerega se kandidat vpisuje.

Kitajska vladna štipendija

Kitajska vlada je za krepitev vzajemnega sodelovanja in izmenjave na različnih področjih med Kitajsko in ostalimi državami vzpostavila številne programe štipendiranja za mednarodne študente, učitelje in akademske raziskovalce. Kitajski odbor za štipendije pod okriljem ministrstva za izobraževanje Ljudske republike Kitajske je odgovoren za vpis in administracijo programov kitajske vladne štipendije.

279 Kitajskih univerz ponujajo različne študijske programe na področju znanosti, inženirstva, kmetijstva, medicine, ekonomije, managementa, izobraževanja, zgodovine, literature, filozofije in umetnosti. Seznam univerz, ki sprejema štipendiste je dostopen tukaj.

a) Kitajska vladna štipendija, ki jo podeljuje Veleposlaništvo Ljudske republike Kitajske v Sloveniji:

b) Kitajska vladna štipendija, ki jo podeljuje predstavništvo Ljudske Republike Kitajske v Evropski Uniji

Kitajska vladna štipendija, ki jo podeljuje Ministrstvo za izobrazbo v Ljudski Republiki Kitajski, je bila ustanovljena z namenom, da bi podprli razvoj posameznikov z odličnimi vodstvenimi sposobnostmi in visoko motivacijo za delo v mednarodni skupnosti.

Kandidati se lahko prijavijo tukaj 30. aprila 2023.

Več informacij tukaj.

MOFCOM štipendija

MOFCOM štipendijo je ustanovilo ministrstvo za gospodarstvo Ljudske Republike Kitajske,
da bi ojačali dialog in sodelovanje med Kitajsko in ostalimi državami, ter omogočili tujim perspektivnim talentom, da bi se dodatno izobrazili.
MOFCOM s štipendijo podpira tako mlade talente, kot tudi strokovnjake srednjih let, ki bi želeli pridobiti podiplomsko izobrazbo na Kitajskem.

Več o MOFCOM štipendiji tukaj.

Štipendija za mednarodne študente v Pekingu

Prijavijo se lahko mednarodni kandidati, ki študirajo na dodiplomskih, magistrskih ali doktorskih programih v Pekingu.
Štipendija pokriva samo šolnino za prvo leto študija, vse ostale stroške pokrije kandidat sam.

Več informacij je na voljo tukaj.