Konfucijev inštitut na Univerzi v Luzhouju organizira festivalske dejavnosti sredi jeseni v učilnici Celje

29. septembra 2023 so, za praznovanje festivala v učilnici Celje Konfucijevega inštituta na Univerzi v Ruandi, potekale kulturne dejavnosti o festivalu, sredi jeseni.

Na začetku dejavnosti je sinolog študentom predstavil zgodovinski izvor in praznovanja festivala sredi jeseni, pri čemer je poudaril, da festival sredi jeseni simbolizira družinsko srečanje in srečno ponovno srečanje. Ta dejavnost študentom ni le omogočila globljega razumevanja izvora festivala sredi jeseni, temveč je vzbudila tudi njihovo močno zanimanje za tradicionalno kitajsko kulturo.

V tej dejavnosti so učenci ne le spoznali zgodovinski izvor in običaje praznovanja festivala sredi jeseni, temveč tudi osebno doživeli postopek izdelave luninih tort, kar je študentskemu festivalu sredi jeseni dodalo drugačno navdušenje.