Konfucijeva učilnica Kranj na Osnovni šoli Orehek:Organizacija delavnic kitajske kaligrafije in izrezovanja papirja

25. novembra 2023 po lokalnem času sta Nina Ovsenek, sinologinja iz Konfucijeve učilnice v Kranju, in Li Xueting, prostovoljna učiteljica kitajščine, na povabilo lokalne osnovne šole Orehek izvedli delavnico in učencem omogočili poglobljeno spoznavanje kitajske kaligrafije in izrezovanja papirja.

V eni uri so se učenci poglobljeno seznanili s kitajsko kaligrafijo in izrezovanjem papirja. Z ustvarjanjem je vsak učenec dobil zadovoljivo delo.

Nato so si učenci iz drugih delavnic na OŠ Orehek izmenično ogledovali dela kitajske kaligrafije in izrezovanja iz papirja. Sinologinja Nina Ovsenek in prostovoljni učitelj kitajščine Li Xueting sta odgovarjala na vprašanja.

Delavnica je trajala vse dopoldne in je pritegnila veliko osnovnošolcev, ki jih zanimata kitajski jezik in kultura. Izžarevala je čar kitajske kulture, zato so jo učitelji in učenci šole dobro sprejeli.