Konfucijeva učilnica v Kopru je obiskala OŠ Ostovana in se udeležila kulturnega dne "Babilonski stolp"

31. januarja 2024 je bila Konfucijeva učilnica v Kopru povabljena na Osnovno šolo Koper Ostovana, da bi sodelovala na prireditvi ob kulturnem dnevu "Babilonski stolp", ki jo je organizirala šola. V kitajski delavnici je aktivno sodelovalo skoraj 100 učencev.

Najprej je sinologinja Anja iz Konfucijeve učilnice v Kopru učencem sedmih razredov predstavila "2024 leto zmaja", da bi pozdravili kitajsko novo leto, leto zmaja. Učencem je razložila značilnosti zmaja leta 2024, kot je zeleni zmaj, ter poudarila kulturno konotacijo in simbolni pomen kitajskega zmaja. Omenila je tudi, da čeprav so zmaji v številnih filmskih in televizijskih delih prikazani kot zlo, so v kitajski kulturi zmaji simbol moči ter predstavljajo srečo in zadovoljstvo. Poleg tega je Anja predstavila tudi uporabo kitajskih zmajev v porcelanu, kiparstvu in drugih umetnostih, tako da so učenci lahko cenili bogato konotacijo kitajskih zmajev.