Konfucijev inštitut Ljubljana praznuje desetletnico svojega odprtja

18. 06. 2020
Konfucijev inštitut Ljubljana praznuje desetletnico svojega odprtja

V desetih letih je Konfucijev inštitut uspešno sledil svojemu poslanstvu poučevanja kitajskega jezika in spoznavanja kitajske kulture v Sloveniji. V primerjavi z letom 2010 se na letni ravni s pomočjo Konfucijevega inštituta in pripadajočih učilnic uči kitajski jezik okoli 750 otrok, mladostnikov in odraslih. S preko 25 dogodki letno pa izobražujemo javnost o kitajski kulturi ter pomenu razumevanja le te, predvsem pri poslovanju s Kitajsko. Konfucijev inštitut je tudi nosilec licence HSK, kar pomeni, da je eden od osmih Konfucijevih inštitutov na Balkanu, ki lahko organizira HSK test, standardizirani test iz kitajskega jezika.