Tekmovanje Kitajski most v govorništvu za srednješolce

10. 06. 2022
Tekmovanje Kitajski most v govorništvu za srednješolce
8. junija je Konfucijev inštitut Ljubljana gostil tekmovanje v govorništvu kitajskega jezika “Kitajski most”. Tekmovanje je potekalo na Konfucijevi učilnici Maribor.

Letošnjega tekmovanja so je udeležilo sedem dijakov in dijakinj iz Konfucijeve učilnice Celje, Kranj in Koper.

Tekmovanje je bilo sestavljeno iz treh delov: prostega govora, kviza in šova talentov. Tekmovalci so pripravili govor z naslovom "Fly High with Chinese". V drugem delu tekmovanja je komisija preverila njihovo znanje o kitajskem jeziku in kulturi in v tretjem delu – šovu talentov so tekmovalci pokazali svoje talente. Kombinacija njihovih kreativnih in plesnih nastopov je izražala umetniško lepoto kitajske kulture.

Prvo mesto pa je osvojila Lara Stoilov Spasova iz Konfucijeve učilnice Kranj. Lara bo Slovenijo predstavljala na 15. Mednarodnem tekmovanju v govorništvu "Kitajski most" za srednješolce na Kitajskem.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!