Tekmovanje Kitajski most za dijake in študente

31. 05. 2023
Tekmovanje Kitajski most za dijake in študente
V sredo, 24. maja, smo na Konfucijevem inštitutu Ljubljana uspešno izvedli tekmovanje Kitajski most za dijake in študente.

Letošnjega tekmovanja so se udeležili dijaki in študenti iz Konfucijevega inštituta Ljubljana, Filozofske fakultete UL in Konfucijevih učilnic po sloveniji.

Tekmovanje je bilo sestavljeno iz treh delov: prostega govora, kviza in šova talentov.
Tekmovalci so pripravili govor z naslovom "En svet, ena družina".
V drugem delu tekmovanja je komisija preverila njihovo znanje o kitajskem jeziku in kulturi in v tretjem delu – šovu talentov so tekmovalci pokazali svoje talente.
Kombinacija njihovih kreativnih in plesnih nastopov je izražala umetniško lepoto kitajske kulture.

Prvo mesto med dijaki  je osvojila Špela Pahor iz Gimnazije Celje - Center, med študenti pa Eva Dobrovoljc iz Filozofske fakultete Ljubljana. Slovenijo boste predstavljali na mednarodnem tekmovanju v govorništvu na Kitajskem.

Zmagovalkama in ostalim tekmovalcem iskreno čestitamo!